Přednášející minulého ročníku

2016

Gabriela Mrkvicová

Gabriela Mrkvicová

Moderace

LinkedIn majitelka
Smart Network Business Center,s.r.o.

V roce 2013 založila podnikatelský klub Smart Network, jehož cílem je propojovat velké skupiny osobností ze světa podnikání přicházejících z různých oborů, aby mohly tvořit obchod založený na kvalitních osobních vazbách a vzájemných sympatiích. Díky tomu vznikají užitečné projekty a společenství, která nasměrují vývoj obchodu a ekonomiky směrem k růstu, spolupráci a úspěchu.

Petr Solnař

Petr Solnař

MES – bič nebo pomocník?

LinkedIn Head of Production
Merz

Petr Solnař působí na pozici Head of Production ve společnosti Merz, s.r.o. V této pozici je zodpovědný za Business Unit zabývající se implementací zákaznických projektů v oblasti výrobních informačních systémů a vizualizace dat. Po ukončení studií na začátku devadesátých let pracuje v oboru informačních a komunikačních technologií. Začínal na pozici programátora a postupem času se přes řízení vývojových týmů a následně velkých projektů specializoval na management v ICT společnostech. Již téměř 20 let působí v manažerských pozicích jak velkých a nadnárodních společností jako PVT nebo S&T, tak i v menších společnostech. Za tu dobu získal množství zkušeností o potřebách výrobních společností.

MUDr. František Koukolík, DrSc.

MUDr. František Koukolík, DrSc.

Redukce stresu založená na plném sebe-uvědomění

Český neuropatolog, spisovatel a publicista
Thomayerova nemocnice

MUDr. František Koukolík, DrSc. vystudoval Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze, specializace patologická anatomie a neuropatologie. Zaměřil se na neurodegenerativní choroby mozku. Od roku 1983 do roku 2003 byl primářem patologie Thomayerovy nemocnice v Praze, nyní primář emeritus. Dále byl vedoucím Národní referenční laboratoře pro Creuzfeldt-Jakobovu nemoc, je členem České lékařské akademie a českého centra PEN klubu.

Kromě toho se věnuje vědecké esejistice. Vydal okolo padesáti časopiseckých vědeckých publikací a řadu monografií o vztahu poškození mozku a duševních funkcí. V současnosti přednáší na 3. lékařské fakultě UK v Praze, kde je zároveň členem vědecké rady.

Kromě přednášek přispívá do vysílání v rozhlase (Meteor, Leonardo), či do televize (např. seriál Mozek a jeho duše, Vysílá Britanica, Hádala se duše s tělem), i do časopisů či novin (Vesmír, T-magazín, Lidové noviny).

Získal cenu ČSAV za popularizaci vědy (1992), cenu nakladatelství Vyšehrad (1994) a cenu rozhlasového pořadu Meteor za knihu Mozek a jeho duše (1995), cenu firmy Janssen za knihu: Lidský mozek. Funkční systémy. Norma a poruchy (2001), cenu Vojty Náprstka České Akademie věd za popularizaci věd o mozku (2006). Jméno "Koukolík" obdržela planetka 10213 1997 RK7 (objevili M.Tichý a Z Moravec, Kleť 1997).

Miroslav Hýbl

Miroslav Hýbl

Představení automatizace ve společnosti ArcelorMittal

ředitel závodu Automatizace
ArcelorMittal Ostrava

Ředitel závodu Automatizace ArcelorMittal Ostrava Miroslav Hýbl vystudoval obor automatizované systémy řízení na Vojenské akademii v Brně. Svou kariéru začal jako softvérový inženýr v leteckém výzkumném ústavu, kde se podílel na vývoji bezpilotního letounu pro Armádu ČR. Postupně se stal vedoucím oddělení elektroniky a se svým týmem  připravovali systém ke zkouškám a nasazení prostředku do AČR. Ve své další kariéře se věnoval řízení projektů na zlepšování procesů SW kvality. Ve společnosti Visteon-Autopal Nový Jičín získal zkušenosti z oblasti výrobní automatizace, vedl projekty automatizace výroby a MES systémů.  V období, před nástupem do funkce ředitele závodu automatizace v AMO působil v projektovém týmu koordinující implementaci informačního systému pro vnitrodenní trh s elektřinou mezi státy EU. 

Jiří Kula

Jiří Kula

Specifika multikulturalismu v mezinárodních jednotkách českých firem aneb jak využít ve svůj prospěch a jak se bránit nesmyslům

LinkedIn Global Restructuring and Business Integration Vice President
ESAB Group

Vedle koučování a konzultací působím současně na pozici Global Restructuring and Business Integration Vice President ve společnosti ESAB Group a mám globální zodpovědnost. Pro tuto skupinu pracuji od poloviny devadesátých let; řídil jsem jednotky mezinárodních firem v Česku, Finsku, Polsku a Itálii a několik let jsem byl zároveň i evropským ředitelem pro divizi svařovacích drátů. V posledních letech jsem působil na pozici generálního ředitele společnosti ESAB Indie, která je kótovaná na burze, se zodpovědností za trhy Indie, Srí Lanky, Bhútánu, Nepálu a Bangladéše. Jednalo se o tříletou misi krizového manažera, kterou jsem úspěšně zvládl dokončit za dva roky. Svou kariéru jsem odstartoval v oblasti controllingu a financí, následně jsem přešel do výroby a později jsem pomáhal vstupu zahraničního kapitálu do Česka. Aktuálně se také věnuji osobnímu růstu a sebereflexi s důrazem na posílení nadhledu a kreativity a působím jako kouč doma i v zahraničí. Absolvoval jsem studium na VŠE a také na prestižní škole pro top manažery v IMD ve Švýcarsku.

Veronika Muroňová

Panelová diskuze - současné problémy náboru ve výrobě

Vedoucí oddělení Personální podpora, zástupce ředitele pro personalistiku
ArcelorMittal Ostrava

Veronika Muroňová vystudovala Filozofickou fakultu Ostravské Univerzity a po dokončení studií se věnovala lektorské práci a práci na projektech EU. Od roku 2004 do roku 2008 pracovala na pozici metodičky a manažerky vzdělávání dospělých. V roce 2008 nastoupila do ArcelorMittal na pozici vedoucí vzdělávání, rozvoje a náboru. Od roku 2012 je zodpovědná také za koordinaci rozvojových aktivit v jednotkách v Německu a Polsku. Od roku 2014 má na starosti tým senior HR Business partnerů obsluhujících 7 000 zaměstnanců. Mezi nejvýznamnější projekty, které v ArcelorMittal podařily úspěšně implementovat, patří zavedení nového systému hodnocení s návazností na odměňování pro všechny kategorie zaměstnanců, spuštění nového talent management programu a to i pro dělnické profese a implementace projektů zaměřených na zvýšení motivovanosti zaměstnanců.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda

Panelová diskuze - současné problémy náboru ve výrobě

LinkedIn Chief Economist
Roklen Fin

Je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Přednáší na Vysoké škole ekonomické a Vysoké škole CEVRO Institut, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je jedním z mediálně nejcitovanějších tuzemských ekonomů a autorem řady populárních i odborných ekonomických článků, policy paperů a knih. V minulosti působil jako ekonomický konzultant (např. Agrofert,…), dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny. V roce 2009 vyšla jeho první kniha Příběh dokonalé bouře a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o finanční krizi, v roce 2011 pak navazující Příběh dluhové smršti a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o dopadech finanční krize. V roce 2012 vydal „učebnici pop-ekonomie“ s názvem Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé, která se dočkala i slovenského překladu a několika dotisků. O rok později mu vyšla další pop-ekonomická kniha Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano. V roce 2014 na Slovensku vydal knihu Šťastie je krásna věc… a v České republice se podílel na přípravě publikace Koupě bytu pod lupou. Kromě ekonomie je mu koníčkem i vytrvalostní běhání – v roce 2014 úspěšně absolvoval newyorský maraton.

Bogdan Heczko

Bogdan Heczko

Panelová diskuze - současné problémy náboru ve výrobě

LinkedIn Provozní ředitel
Česká zbrojovka a.s.

 

Vystudoval Fakultu řízení a informatiky Žilinské univerzity a MBA na University of Pittsburgh. V minulosti pracoval jako konzultant a ředitel implementační a poradenské společnosti nebo jako Finanční ředitel společnosti ČD Cargo, a.s. V současnosti působí šestým rokem ve společnosti Česká zbrojovka a.s. kde se zabývá restrukturalizaci výrobních a provozních procesů.

 

Hana Křenková

Hana Křenková

Exekuce 4.0, aneb kdo vám bere lidi?

LinkedIn právnička
Actis

Vystudovala práva na ZČU. Zabývá se problematikou exekucí mezd zaměstnanců. Kriticky přistupuje zejména k neutěšené situaci legislativy spojené s touto problematikou. Zabývá se ochranou zájmů zaměstnavatelů. Podílí se na vývoji nástrojů pro automatizované zpracování agendy exekucí.

Pavel Boháč

Pavel Boháč

Panelová diskuze - "změnovky"

Consultant for production planning and control
AIMTEC

Již během studií na Fakultě aplikovaných věd v Plzni pracoval Pavel Boháč jako vědeckovýzkumný pracovník. Během této doby započal i studium na Fakultě ekonomické. Po absolvování nastoupil  jako vývojový pracovník HIL modelů ve společnosti MBtech. Tuto pozici odmítl kvůli malé možnosti osobního rozvoje a přijal nabídku pracovat ve společnosti AIMTEC v Plzni na pozici konzultanta pro plánování výroby, kde pracuje dodnes. Působí také jako ICT podpora a finanční zprostředkovatel pro lékařské pracoviště a dále jako konzultant elektroinstalační projektů pro chytré rodinné domy a komerční budovy. Aktuální činnost spočívá v dodávce řešení plánování a řízení výroby dodavatelům automobilového průmyslu po celé Evropě.

Martin Růžička

Martin Růžička

Panelová diskuze - "změňovky"

LinkedIn Purchasing Director
Preciosa-Lustry

Martin Růžička vystudoval obor výrobních systémů na Technické univerzitě v Liberci a svoji dosavadní profesní kariéru vždy spojoval s ryze českými výrobními firmami. Po studiích nastoupil do společnosti TOS VARNSDORF a.s., kde působil v oblasti správy a zlepšování systému řízení organizace. Následujících pět let stál v čele výrobního závodu firmy HECKL s.r.o. a od roku 2010 působí ve společnosti Preciosa-Lustry, a.s., kde se zpočátku věnoval projektovému managementu a strategickému řízení a nyní uplatňuje své zkušenosti v rámci vedení nákupního týmu.

Anna Bodnárová

Anna Bodnárová

Individuální koučink

LinkedIn certifikovaný kouč

Ing. Anna Bodnárová, ACC -ICF certifikovaný kouč hlavou i srdcem.

Vystudovala chemicko-technologickou fakultu obor technologie organických výrob a pedagogiky. Po dlouholeté pedagogické praxi, práci s talenty a konzultační činnosti v  řízení procesů  veřejných zakázek se již několik let věnuje práci v oblasti  osobnostního rozvoje.

Ve firemním prostředí se zaměřuje na timemanagement, konsolidaci vztahů na pracovišti a hledání slabých míst projektové práce. Svým klientům nabízí vyjasnění si problémových situaci a systematický přístup při dosahování cílů v pracovní i osobní rovině. Jako profesionální kouč se  zúčastnila konferencí HR days a Equal Pay Day. Je členkou Evropské rady pro mentoring a koučink v ČR. Pracuje se soukromou i firemní klientelou.

Jan Mlejnský

Jan Mlejnský

Inteligentní propojení se stroji ušetří nemalé finance – ano, může i vám

LinkedIn produktový manažer pro výrobu
Asseco Solutions

Jan Mlejnský je produktový manažer pro výrobu systémů HELIOS ve společnosti Asseco Solutions. V průběhu studia na Českém vysokém učení technickém a v několika následujících letech pracoval Jan Mlejnský (naroz. 1972) na různých pozicích, souvisejících s podnikovými informačními systémy. Ať již ve společnosti UNICOM Consult, Flux nebo ALTUS. V roce 2000 nastoupil do společnosti ARCON Technology, kterou následně od roku 2002 vlastnil. Společnost se specializovala na informační systém pro výrobní podniky. ARCON Technology vedl až do roku 2012, kdy byl její tým integrován do společnosti Asseco Solutions. Zde Jan Mlejnský od té doby pracuje jako vedoucí divize zastřešující systémy pro výrobní firmy. Jan Mlejnský je ženatý a k jeho zájmům patří společenský tanec, badminton a deskové hry.