Program minulého ročníku

10. 11. 2016

08.15-08.55

Registrace

08.55-17.00

Individuální koučink

Řešíte konsolidaci vztahů na svém pracovišti, chcete mít větší jistotu úspěšnosti svých projektů, potřebujete si udělat jasno v spletitých situacích, implementovat změnu, motivovat zaměstnance nebo rozvíjet své silné stránky?

 

Využijte příležitost seznámit se s uplatněním koučovacího přístupu ve firemním prostředí a přihlaste se na individuální konzultaci s ICF certifikovaným koučem.

09.00-09.15

Zahájení fóra

09.15-10.30

Panelová diskuze - současné problémy náboru ve výrobě

 • Získávání zaměstnanců
 • Střet generací a národností v náboru
 • Nové trendy
 • Zaškolení a trénink zaměstnanců
10.30-11.00

Přestávka na kávu

11.00-12.15

Panelová diskuze - "změnovky"

 • Jak ušetřit na vstupech a nemít více práce na výstupech?
12.15-13.15

Společný oběd

13.15-13.45

Exekuce 4.0, aneb kdo vám bere lidi?

Exekuce na mzdu je fenomén posledních let, který mimo jiné ohrožuje motivaci lidí pracovat. Pro zaměstnavatele představuje velkou administrativní zátěž i hrozbu citelného postihu. Je lepší se lidem s exekucí vyhnout, pokud si to ovšem můžeme dovolit. Zaměstnavatel může vhodným postupem lidem v exekuci výrazně pomoci. Celou agendu exekucí je možno zcela automatizovat tak, že vše za zaměstnavatele obstarají stroje.

13.45-14.15

Specifika multikulturalismu v mezinárodních jednotkách českých firem aneb jak využít ve svůj prospěch a jak se bránit nesmyslům

 • Multikulturalismus - proč je to vůbec téma?
 • Když už to v korporaci máme, jak to využít v náš prospěch
 • Jak bránit sebe i naše zaměstnance před nesmysly, které v naší kultuře těžko mohou fungovat?
 • Co se na nás v této oblasti chystá do budoucna?
 • Jiří Kula, Global Restructuring and Business Integration Vice President, ESAB Group
14.15-14.45

Představení automatizace ve společnosti ArcelorMittal

 • Miroslav Hýbl, ředitel závodu Automatizace, ArcelorMittal Ostrava
14.45-15.15

Přestávka na kávu

15.15-15.35

MES – bič nebo pomocník?

Zavádění výrobních informačních systémů a sběr dat je zaměstnanci často vnímáno jako nemístné sledování právě jich samotných. Proto k těmto systémům mívají zpočátku spíše odpor a nedůvěru.

Ale je tomu skutečně tak?

15.35-16.00

Inteligentní propojení se stroji ušetří nemalé finance – ano, může i vám

Praktická realizace myšlenek Průmyslu 4.0 a Internetu věcí umocněná použitím na libovolné mobilní platformě. V praxi to znamená: výrobní zařízení hlásí co potřebují ke svému bezproblémovému chodu dříve, než jejich zastavení způsobí kolizi celé výroby. Představení SCS (Smart Connected Solution) řešení pro Predictive maintenance a Inteligentní servis.

 • Jan Mlejnský, produktový manažer pro výrobu, Asseco Solutions
16.00-16.45

Redukce stresu založená na plném sebe-uvědomění

Stres je odpověď organizmu na zátěž. Důsledky záleží na příčině, hloubce, délce trvání, věku, pohlaví a celkovém stavu. Orgánem stresu je u lidí mozek. Odpověď je okamžitá a podle typu stresu může trvat od minut po roky. U manažerů je stres průvodcem života. Záleží na typu manažera a jeho sociálním poli. Odolnost vůči stresu propůjčují geny, bezpečná vazba v dětství, socioekonomické prostředí, rozumná míra optimismu, sociální kompetence a podpora, vědomí smyslu a významu života. Jednou z nejlepších metod zvládání stresu je jednoduchý meditační postup.

18.00-22.00

Jednou nahoře, jednou (v) dole

V rámci neformálního programu společně navštívíme největší hornické muzeum v České republice v areálu LANDEK PARK.

 

Podíváme se do důlní expozice, v rámci které zažijete pocity horníka po příchodu na šachtu i autentické fárání jako na činném dole. Na rozloze 250 m důlních chodeb zkušení havíři, coby průvodci, představí fyzicky náročnou práci v dole. Prohlídku zakončíme návštěvou expozice báňského záchranářství, kdy si prohlédneme unikátní dýchací techniku a její vývoj od roku 1883 do současnosti.

11. 11. 2016

09.00-12.00

Společná exkurze do výrobních prostor společnosti ArcelorMittal

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají 7 250 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci dokončené v roce 2015 vyrábí společnost surové železo i ocelové výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.  

 

Exkurze bude zahrnovat okružní jízdu autobusem kolem exteriérů hlavních výrobních provozů s komentářem průvodce (vysoké pece, ocelárna, zařízení pro plynulé lití bram, válcovna pásů, středojemná válcovna, válcovna drátů, válcovna profilů, dělící linky, rourovna, energetika)  a dvěma výstupními místy s prohlídkou provozů.